Witamy!

Otwarcie granic oraz rozwój polsko-niemieckich stosunków po roku 1989 przyczyniły się w ostatnich latach do tego, że liczba polskich przedsiębiorstw jak również klientów indywidualnych szukających porady prawnej u niemieckiego adwokata, znacznie się zwiększyła. Usługi prawne świadczone przez niemieckich prawinków spotykają się aktualnie w Polsce z większym zainteresowaniem niż kiedykolwiek wcześniej.

Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017

Polecamy:

prawnik

Pomoc niemieckiego prawna za granicą

2018-02-26 | Marek Kowal

frazy kluczowe: adwokat, austria, niemcy, prawnik, prawo, usługi prawnicze

(...) przydarzyło nam się za granicą coś złego, to przykładowo podczas pobytu w Berlinie warto móc udać się po pomoc do niemieckiego adwokata. Jeśli zdarzy nam się wejść w konflikt z policją w stolicy Austrii dobrze jest móc liczyć, że pomoże nam wiedeński adwokat - zobacz stronę (...)

Zakładanie własnej firmy

2017-11-22 | Marek Kowal

frazy kluczowe: kancelaria, prawnik, usługi prawnicze

(...) wprowadzą nas w ten temat. Nieocenioną bazą danych będą też oczywiście znajomi, którzy prowadzą własne biznesy. Na pewno chętnie podzielą się oni zdobytą w praktyce wiedzą. Jeżeli o chodzi o finanse, można starać się o dofinansowanie z urzędu pracy. Aby z niego skorzystać, prawdopodobnie będziesz musiał zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Możesz też skorzystać z licznych funduszy unijnych wspierających biznesy. Coraz więcej osób korzysta też z przywilejów i możliwości, jakie gwarantuje nam członkostwo w Unii Europejskiej. Należy do nich na przykład to, że (...)

Firma i jej prawnik

2017-11-08 | Marek Kowal

frazy kluczowe: firma, prawnik, prawo, radca prawny

(...) na drodze rozwoju przedsiębiorstwa. Przede wszystkim jednak tego rodzaju problemy bardzo niekorzystnie wpływają na wizerunek danej firmy. A trudno o branżę, w której sposób postrzegania przedsiębiorstwa nie miałby znaczenia. Dlatego właściciele i menadżerowi firm bardzo sobie cenią porady prawne w zakresie odszkodowań prawa gospodarczego i nie tylko. Tak (...)

Pomoc prawna

2017-10-04 | Marek Kowal

frazy kluczowe: adwokat, kancelaria, prawnik, radca, warszawa

(...) konieczności z korzystania z pomocy prawnej. Nikt nam oczywiście nie broni zaryzykować, ale czy warto? Im krótsza sprawa sądowa, tym lepiej dla nas, ponieważ koszta będą wtedy dużo niższe, a doliczyć do nich trzeba, chociażby dojazd na rozprawy, spotkania z prawnikiem czy ewentualne przesłuchania. Wszystko to sprawi, że z naszego portfela (...)