adwokaci niemcy, polska kancelaria pomoc prawna  adwokaci niemcy, polska kancelaria pomoc prawna


Disclaimer

 
Tutaj znajdziecie Państwo informacje, które muszą zostać zamieszczone na stronie internetowej osób będących członkami Kolońskiej Izby Adwokackiej / Rechtsanwaltskammer Köln.

Kancelaria adwokacka „Rechtsanwälte am Weyertor in Bürogemeinschaft” nie jest spółką. Kancelaria jest wspólnie prowadzonym biurem i adwokaci nie ponoszą odpowiedzialności cywilno-prawnej za zobowiązania wynikające z działalności innych partnerów.

 

Osoba odpowiedzialna za zamieszczone treści:

Adwokat Marius Meurer

c/o Rechtsanwälte am Weyertor in Bürogemeinschaft

Salierring 48

50677 Köln

Niemcy


Prawo autorskie

Zamieszczone ta tej stronie internetowej treści podlegają niemieckiemu prawu autorskiemu (Urheberrecht). Powielanie tych treści, zmienianie i wszelkiego rodzaju wykorzystywanie ich w celach, które wykraczają poza niemieckie prawo autorskie, wymaga pisemnej zgody kancelarii adwokackiej Rechtsanwälte am Weyertor in Bürogemeinschaft. Ściąganie oraz kopiowanie tych stron jest dozwolone tylko dla własnego użytku.

 

§ 5 TMG (Telemediengesetz – Niemiecka Ustawa o Usługach Telkomunikacyjnych)

Niemiecka Ustawa o Usługach Telekomunikacyjnych (TMG) weszła w życie z dniem 01.03.2007 r. i zastąpiła Ustawę o Usługach Komunikacyjnych TDG (Teledienstgesetz). Obowiązki informacji, które były wcześniej zawarte w § 6 TDG, znajdują się obecnie w § 5 TMG (zostały one przejęte bez zmian w treści ustawy). Obowiązek informowania obowiązuje także strony internetowe należące do adwokatów. Zgodnie z przepisami zawartymi w uzasadnieniu tej Ustawy, adwokaci są zobowiązani, wskazwać na zawodowo-prawne przepisy regulujące ich działalność. Wystarczający jest link wskazujący na odpowiedni zbiór przepisów w internecie.


Dalsze informacje jak również zawodowe i prawne regulacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Federalnej Izby Adwokackiej: "Informationspflichten gem. § 5 TMG"


Kolońska Izba Adwokacka

Rechtsanwaltskammer Koeln

Riehler Str. 30

50668 Koeln

Niemcy


Wyłączenie z odpowiedzialności cywilnej


Wyższy Sąd Krajowy w Hamburgu wydał w dniu 12 maja 1998 r. wyrok 312 O 85/98 „Odpowiedzialność za zamieszczone na stronie linki”, w którym orzekł, że poprzez publikację linku internetowego na własnej stronie internetowej odpowiada się za treści zamieszczone na przyłączonej stronie. Można tego uniknąć tylko wtedy, jeżeli autor strony wyraźnie zdystansuje się co do treści przyłączonej strony. Daltego też dystansujemy się od wszystkich treści, które są zawarte na załaczonych stronach, ich serwerach oraz od dalej odsyłających linków, ksiąg gości i od wszystkich innych widocznych lub niewidocznych treści. Jeżeli treść którejś z tych stron łamie obowiązujące prawo, to nie jest nam to wiadome. Jeżeli otrzymamy odpowiednie zawiadomienie, usuniemy dany link. Jeżeli Państwa adres strony internetowej znajduje się na liście naszych linków wbrew Państwa woli, proszę się z nami skontaktować. Link ten zostanie bezzwłocznie usunięty.